Merhaba, Ziyaretçi

Garanti ve Cayma Hakkı

Forivia.com'dan satın aldığınız ürünleri teslimat tarihinden itibaren 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İadesi mümkün olmayan ürünler ilgili maddelerde belirtilmiştir.
İade işlemi nasıl yapılır?
Forivia.com'da yer alan "Profilim" bölümünden "Siparişlerime" gidin.
Bu sayfada siparişlerinizi listelenmiş halde görebilirsiniz. Farklı tedarikçilerden satın alınmış ürünlerin tek sepette birleştirilmesi durumunda aynı sipariş numarası satıcı bazında farklı satırlarda görünebilir. Sipariş satırındaki iptal butonuna basın ve siparişinizin detaylarını görüntüleyin. İade etmek istediğin ürün ve ürünleri iade etmek istediğiniz adetleri seçecerek "iade et" butonuna basın. Ardından iade kargo kodu ve ilgili kargo firmasının adı sayfada görünecektir. Kodu kopyalayabilir ya da bir yere not edebilirsiniz. Bu kod aynı zamanda kayıtlı e-posta adresinize de gönderilecektir. Oluşan kod ürünlerinizi kargoya teslim etmeniz için 7 gün boyunca kullanılabilir durumda olacaktır. Bu süre içerisinde kodunuzu ürün paketinin üzerine yazarak ya da şubedeki ilgili görevliye söylerek iade işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 7 günlük süreyi geçirmeniz durumunda tekrar iade kodu oluşturmanız gerekir. İade ettiğiniz ürünler ile birlikte faturasını da göndermeniz gerekmektedir. Eğer fatura tüzel kişilik adına düzenlemişse "iade faturası" kesmeniz gerekir. Eğer siparişiniz henüz kargoya teslim edilmediyse siparişlerim sayfasında "iade et" yerine "iptal et" butonunu görebilirsiniz. Aynı işlemleri tekrar ederek dilediğiniz ürün veya ürünleri iptal edebilirsiniz. Bu durumda siparişiniz iptal edilmiş olacak ve herhangi bir kargo koduna ihtiyaç duymayacaksınız. 


İade Koşulları:
Aşağıdaki mesafeli satış sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamamaktadır:
a)Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcıveya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
b)Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
c)Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
ç)Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
d)Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
e)Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
f)Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibisüreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
g)Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
ğ)Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
h)Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir.
Ürünlerin kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde iade edilmesi durumunda iade kabul edilmeyebilir ve ürününüz geri gönderilir. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.
İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile faturası ile beraber iade etmeniz gerekmektedir.
Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap,kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş,bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.
Beyaz eşya (buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, fırınlar [gaz, elektrik,mikrodalga], set üstü ocaklar, aspiratörler, ütüler, vantilatör, ısıtıcılar, soğutucular),televizyon vb. kurulum gerektiren ürünlerin kutuları ürün tarafınıza teslim edildikten sonra yalnızca yetkili servis çalışanları tarafından açılmalıdır.Yetkili servis çalışanlarından önce ürünün kutusunun tarafınızca açılması halinde ürün garanti kapsamı dışında kalabilir.
Ürün yetkili servis çalışanları tarafından açıldıktan sonra üründe herhangi birhasar/kusur/ayıp tespit edilmesi halinde yetkili servis çalışanlarına detaylı olarak sorunun not edildiği bir durum tespit tutanağı/servis formu/servis raporu doldurtmanız gerekir. Bu belgeyi aldıktan sonra ürünü iade etmek istemeniz halinde www.forivia.com internet sitesi üzerinden iade kodu alarak ürünü kargogörevlisine teslim ederek ürünü iade edebilirsiniz.