Kişisel Bilgi Güvenliği

FORIVIA olarak sanal mağazamızın en önemli unsurlarından biri güvenliktir. Firmamız bu konuda çok önemli sayılabilecek önlemler almaktadır.

Kredi kartı ile ödeme

• Forivia.com'a kayıt esnasında T.C. kimlik numarası istenmektedir. Bu bilgi kredi kartının doğru kişi tarafından kullanılıp alışveriş yapıldığını tespit etmek amacıyla yapılmaktadır. Uyuşmayan T.C. kimlik numarası ve ya eksik olan numaralarla ilgili telefonla irtibata geçip gerekli bilgiler sağlanabilmekte ve kredi kartıyla ilgili uygunsuz harcamaları engelleyebilmektedir.

• Forivia.com POSITIVE SSL işbirliği ile hiçbir şekilde kredi kartı bilgilerini saklamaz, kayıt etmez. Yaptığınız alışverişler sırasında 128 bit güvenlikle korunarak girdiğiniz kredi kartı numaraları direk olarak ilgili bankaya yine 128 bit şifrelenerek gönderilir. Forivia.com hiçbir şekilde e-posta yoluyla kredi kartı bilgilerini istememektedir.

Havale ile ödeme

• Kredi kartı ile ödeme yapmak istemeyen müşterilerimiz diğer bir ödeme metodu olan banka havalesi ile ödemelerini gerçekleştirebilirler. Havale ile ödeme yapan müşterilerimizin dekontlarını e-mail yoluyla siparis@forivia.com adresine ya da 0212 438 31 66 no'lu faksımıza yollamaları siparişlerinin daha çabuk gönderilmesini sağlayacaktır. Havale sisteminde ödemenin FORIVIA banka hesabına düştüğü an sipariş onayı olarak ele alınmaktadır.

SET (Secure Electronic Transaction)

• Kredi kartı ile maksimum güvenliği sağlamak amacıyla bir standart olan SSL güvenlik protokolünü uygulamaktayız. SSL güvenlik protokolü yapmış olduğunuz işlemin doğru adrese gitmesini sağlayan bir güvenlik sistemidir. Vermiş olduğunuz kredi kartı numarası ve diğer tüm bilgileri güvenli bir ortamda bankaya ulaşmasını sağlayan bir güvenlik uygulamasıdır.

Tekrar belirtmek isteriz ki Forivia.com hiçbir şekilde elektronik ortam üzerinden ( e-posta, sms vs.) bilgi alışverişi yapmamaktadır.

• Bilgi almak istediğiniz farklı konular varsa buraya tıklayarak iletişim formuna ulaşabilirsiniz.