Merhaba, Ziyaretçi

Aklınızdaki tüm soruların bir cevabı var!

Sipariş, iade, iptal, ödemeler, teslimar ya da farklı bir çok konudaki soruların cevabını aşağıdaki rehberde bulabilirsiniz.
Ayrıca arama kutusunu kullarak da dilediğiniz şekilde arama yapabilirsiniz.

Smile

Forivia kendi ürünleri ve markaları ile birlikte pazaryeri modeli sayesinde farklı satıcıların ürünlerini size ulaştırmaktadır. Dolayısıyla satın aldığınız ürün Forivia'nın kendi markası değilse ya da depomuzdan sevk edilecek ürünlerden bir değilse satıcı tarafından kargolanabilir. 

Ürünlerin direkt olarak satıcılar tarafından kargolanması size daha hızlı hizmet verebilmemizi ve teslimat sürelerini kısaltmaya fayda sağlar. 

Maalesef siparişlerinizi geçerken kullanabileceğiniz hediye paketi seçeneği ya da hediye notu gibi bir seçenecek bulunmamaktadır.

Teslim aldığınız ürünlerde beden/numara değişikliği yapmak istediğinizde öncelikle teslim aldığınız ürünleri iade etmeniz ve yerine yeni bir sipariş geçerek istediğiniz beden/numara seçeneğini almalısınız. 

En güncel stok durumuna göre dilediğiniz ürünü seçebilmeniz için değişim uygulaması bu şekilde gerçekleşmektedir. 

Siparişleriniz kargoya teslim edilene tek iptal edilebilir. Bunu yapmak için profilim menüsünden siparişlerim sayfasına giderek ilgili siparişi seçerek işlem yapabilirsiniz.

Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra iptal etme seçeneği göremeyeceğiniz için teslim almadan geri gönderebilir ya da teslim sonrası iade seçeneğini kullanabilirsiniz.

Siparişlerinizi her zaman kargo görevlisi yanında teslim alırken kontrol etmeli ve bu şekilde açmalısınız. Herhangi bir hata tespit etmeniz durumunda tutanak tutturarak sipariş teslim almamalısınız.  

Siparişi bu şekilde tesilm almanız kargo şirketinin görevini eksiksiz yerine getirdiği anlamına gelmektedir. 

Siparişi teslim aldıktan sonra bir kusur farketmeniz durumunda aşağıdaki şekilde işlem yapabilirsiniz.

www.forivia.com/info adresine girerek alt kısımda bulunan formu doldurun. Siparişinizdeki kusuru detaylı olarak anlatan bir yazı yazarak bize ulaşabilirsiniz. Müşteri destek uzmanlarımız en kısa sürede sizi bilgilendirecektir.

Kargodaki siparişinizi iptal etmeniz mümkün değildir. Ancak ürünü teslim almadan cayma hakkınızı kullanarak teslim almadan geri gönderebilirsiniz. 

Ayrıca teslim aldıktan sonra iade prosedürlerini takip ederek geri göndermeniz de mümkündür. 

Siparişlerim sayfasında sipariş iptalinin sebebi yazılmaktadır. Bu sebeplerden biri ilgili satıcının stoklarında ürünün bulunmaması olabilir. Forivia olarak tüm satıcıların stoklarını güncel tutabilmek adına entegrasyonlar kullanmaktayız ancak yüksek satış adetlerine sahip belirli ürünlerde bu tip durumların yaşanması muhtemel olabilir. Bu durumun ardından ilgili satıcıya gerekli uyarı ve bilgilendirmeler yapılmaktadır. 

Siparişinizin iptal edilmesinin bir diğer sebebi de "riskli sipariş" statüsünde değerlendirilmesidir. Tüm siparişler risk birimleri ve ilgili departmanlar tarafından kontrol edilmektedir. Güvenliğiniz için siparişler satıcıya gönderilmeden önce kontrol edilir. Siz istemeden adınıza geçilmesi muhtemel siparişler bu şekilde engellenmeye çalışıyor. Böyle bir durum olduğunda siparişiniz iptal edilebilir. 

Garanti belgeli olarak satılan tüm ürünlerin paket içeriğinde yetkili şirket kaşesine sahip bir garanti belgesi bulunmaktadır. Bu belgenin bulunmadığı ürünleri teslim almamanız ya da bekletmeden iade etmeniz gerekmektedir.  İade ettiğiniz her ürünün size teslim edildiği şekilde (orijinal kutu, belgeler ve aksesuslarlar) geri gönderildiğine emin olmanız gerekir.

Garanti süresi içinde arızalanan ürününüz için garanti belgesi üzerinde yer alan yetkili firma ile irtibata geçerek sürecin detaylarını öğrenebilirsiniz. Eğer yetkili firma ile irtibata geçmekte problem yaşarsanız alt kısımda bulunan formu detaylı şekilde doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Aksi belirtilmedikçe garanti belgeli ürünler için analiz süreci 21 gündür. Bu süre sonrasında yapılacak işlem yetkili firmanın analizi sonrası oluşacak rapora bağlıdır. Üründeki problemin kullanıcı hatası olarak tanımlanması durumunda herhangi bir işlem yapmadan tarafınıza geri gönderilebilir. 

Hatanın üründen kaynaklı olması durumunda yasal süreler içerisinde onarım, değişim ya da ücret iadesi seçeneklerinden biri uygulanır.

Ürünlerinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

 1. Öncelikle Forivia.com'a giriş yapın.
 2. Sağ üst kısımdaki Profilim menüsü altındaki 'siparişlerim' seçeceğine tıklayın.
 3. Açılan listeden iade etmek istediğiniz sipariş satırındaki 'iade et' butonuna tıklayın.
 4. Açılan sayfadan iade etmek istediğiniz ürünleri ve adetlerini seçin.
 5. İade sebebinizi ve dilerseniz notunuzu yazarak 'İade Kargo Oluştur' butonuna basın.
 6. Açılan sayfada iade barkodunuz görünecektir. 5 iş günü içerisinde dilediğiniz Yurtiçi Kargo şubesine ürünleri teslim edebilirsiniz. 
 7. Ürünlerinizin iadesi kabul edildikten sonra 5 iş günü içerisinde ödemeniz kredi kartınıza iade edilecektir.
 1. Ürünlerinizi teslim tarihinden itibaren 15 gün içinde iade tamamen ücretsiz şekilde iade edebilirsiniz. 
 2. Ürün iadesi için 'siparişlerim' sayfasından kolaylıkla iade barkodu oluşturabilirsiniz. 
 3. İade ettiğiniz ürünün kullanılmamış, yıpranmamış, bozulmamış olması gerekmektedir. Bu tip durumlarda iadeniz kabul edilmeyebilir. 
 4. Kurulum gerektiren ürünler yetkili servis olmadan kurulmamalıdır. Yetkili servis olmaksınız kurulum ya da paket açılması durumunda ürünüzü iade alınmayabilir ve garanti dışı kalabilir.  Yetkili servisin kurduğu üründe herhangi bir hata ya da kusur tespit edilirse yetkili kişiye bir durum tespit tutanağı tutturmanız gerekir. İadenizi gönderirken bu formu beraberin göndermeniz gerekmektedir.
 5. Tek kullanımlık ürünler ve son kullanma tarihi kısa olan ürünlerin iadesi kabul edilmez.
 6. İç giyim ürünleri, mayo, bikini, kişisel bakım ürünleri, kitaplar, kopyalanabilir ürünler(cd, dvd, vb),  kırtasiye sarf malzemelerinin iade edilebilmesi için hiçbir şekilde açılmamış, bozulmamış, kullanılmamış, denenmemiş veya herhangi bir şekilde yıpranmamış şekilde geri gönderilmelidir. 

Tüm ürünlerinizi 15 gün içerisinde iade adımlarını takip ederek tamamen ücretsiz olarak iade edebilirsiniz.

Bu durumun bazı istisnaları olabilir. Örnek olarak sepet toplamınız sayesinde ücretsiz kargo hakkı kazandığınızda ve iade ettiğiniz ürün sonrasında sipariş toplamınızın ücretsiz kargo limiti altında kalması durumunda iade ücretinizden kargo tutarı düşülebilir.

Buna benzer kampanyalardan yararlanmanız durumunda iade ettiğiniz ürünlerin tutarı bu kurallara göre hesaplanacaktır. 

Profilim menüsü altındaki 'iadelerim' seçeneğine tıklayarak tüm iadelerinizi görüntüleyebilirsiniz. Henüz kargoya teslim etmediğiniz iadeleri bu sayfadan iptal edebilirsiniz.

Gönderdiğiniz ürünler satıcıya ulaştıktan sonra iade sürecine tabii tutulur. Gerekli kontroller sonrasında iade politikasına istinaden iadeniz kabul ya da reddedilebilir. Bu süreç 2-4 gün arasında sürebilir. 

İadenizin kabul edilmesi durumunda 5 iş günü içerisinde ödemeniz kartınıza yansıtılır. Kartınıza iade edilen tutar kabul edilen tutarın tamamıdır ancak taksitli alışveriş yapmış olmanız durumunda bankanız iade tutarınız kartınıza taksitli olarak yansıtabilir. 

"İade ücretini kim ödeyecek" sorusu altındaki detaylara istinaden iade tutarınızdan kampanya, kargo ya da benzer tutarlar düşülebilir.

Maalesef mesafeli satış sözleşmesi kurallarına göre iade süreniz ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 15 gündür. Bu süre sonrası iade gerçekleştirmeniz mümkün değildir. 

Siparişlerim sayfasında her satıcının siparişini ayrı satırlarda görebilirsiniz. Her satıcının lokasyonu farklı olduğu için iade paketlerinizi her satıcı için ayrı ayrı oluşturmanız gerekir. 

Sipariş satırındaki iade et butonuna tıkladığınızda oluşan kargo barkodu sadece ilgili satıcı için oluşmaktadır. 

Test içerik

testtir


BİLGİLERİNİZ VE SORUNUZ